• 3. Sanayi Sitesi 419 Sokak No: 13 Bornova - İZMİR
  • 0 232 435 41 53
  • 0 533 613 57 26
  • info@olcaykompresor.com.tr

Servis

Servis

Ekomak, servis hizmetlerini 20 yılı aşkın süredir devam ettirmektedir. Yetkili servis olabilmek için gerekli olan sertifikasyonlara ölçü aletlerine, makine ve ekipman parkuruna ve her şeyden önemlisi nitelikli ve donanımlı servis personeline sahiptir.

KOMPRESÖR
KOMAK vidalı kompresörü oluşturan parçaların hepsi de hesapları yapılarak seçilmiş ve kapasitelerine uygun parçalardır. Normal çalışma koşullarında bütün ekipmanlar sorunsuz olarak çalışmaktadırlar.

Ar-ge bölümümüzde hergün iyileştirme ve verim arttırma çalışmaları yapılmakta olup gelişen teknolojiyle birlikte tüm yenilikler en hızlı şekilde ürünlerimize uygulanmaktadır.

Tüm EKOMAK vidalı kompresörleri imal edilirken her noktaya kolay ulaşılabilecek ve servis yapılabilecek şekilde dizayn edilmişlerdir. Diğer kompresörlere göre çok daha hızlı ve kolay şekilde servis / bakım yapılabilmektedir.

 

SERVİS
Türkiye ve dünya üzerinde belli noktalarda 7/24 (haftanın 7 günü, günün 24 saati) servis ve yedek parça hizmetimiz mevcuttur. Tüm yetkili servislerimiz, gerekli eğitimleri almış ve konularında uzmanlaşmış elemanlardan oluşmaktadır.

Tüm servis araçlarımızda ve istasyonlarımızda kompresöre anında müdahale edebilecek aletler ve yedek parçalar hazır bulundurulmaktadır. Kullanılan bütün aletlerin kalibrasyonlarına büyük bir hassasiyetle dikkat edilmektedir.

Ayrıca EKOMAK kompresör, müşterileriyle yıllık bakım anlaşmaları yaparak kompresörlerin tüm kontrollerini ve bakımlarını üstlenmektedir. Bunun sonucunda kompresörler servislerimiz tarafından sürekli kontrol edilmekte ve tüm bakımlar titizlikle zamanında yapılmaktadır. Bu şekilde çalışan kompresörlerin bakım maliyetleri azalmaktadır. Kompresörler hem daha uzun ömürlü olmakta hem de sorunsuz çalışmaktadır. EKOMAK için en önemli konu MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR. Tüm çalışanlarımız bu konuya titizlikle dikkat etmekte ve müşterilerine en hızlı çözümü sunmaktadır.

 

YEDEK PARÇA
EKOMAK vidalı hava kompresörleri, diğer markalara göre daha büyük kapasiteli ve daha kaliteli ekipmanlar kullanılarak imal edilmişlerdir. Bu sebeple kompresörler hem daha sessiz çalışırlar hem de sorunsuz kaliteli hava üretirler.

Ayrıca EKOMAK kompresörleri ürün standartlarına dikkat etmektedir ve tüm ürettiği vidalı kompresörlerin bütün yedek parçalarını stoğunda hazır bulundurmaktadır.

 

BAKIM
Kompresör çalışırken hiçbir kapağı veya parçayı çıkarmayın. Kompresörün bakımını yapmadan önce kompresörün enerjisini ana şalterden kesin. Çıkış vanasını kapatarak kompresörünüzü hava hattınızdaki basınçtan ayırın ve kompresörün içindeki tüm basıncın boşaldığından emin olun.

Kompresörlere yapılması gereken periyodik bakımlar özet olarak aşağıda belirtilmiştir. Modellere göre bazı değişiklikler olabilmektedir.

 

GÜNLÜK BAKIM
Kompresörü çalıştırmadan önce tanktaki yağ seviyesini mutlaka kontrol edin. Eğer yağ seviyesi düşük ise ekleyin. Eğer çok sık yağ ekliyorsanız bir problem var demektir. Bunu anlayabilmek için ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ bölümünü gözden geçirin. Normal bir çalıştırma yaptıktan sonra ön paneldeki göstergelerine bakın ve hepsinin uygun değerleri gösterdiğini görün.

 

HAFTALIK BAKIM

* YAĞ SEVİYESİNİ KONTROL EDİN.

* YAĞ DEPOSUNDA BİRİKEN SUYU TAHLİYE EDİN.

* RADYATÖR PETEKLERİNİ BASINÇLI HAVA İLE TEMİZLEYİN.

* TOZ FİLTRESİNİ TEMİZLEYİN.

* EMİŞ FİLTRESİNİ TEMİZLEYİN.

* İÇ AKSAMI KONTROL EDİN.

 

İLK 800 SAAT SONUNDA 

* ELEKTRİK MOTORU RULMANLARINA GRES YAĞI BASILACAK. MOTOR RULMAN YAĞLAMA TABLOSUNA BAKINIZ.
 

HER 1000 SAAT SONUNDA 

* KUMANDA HAVA DEVRESİ HORTUMLARINI KONTROL EDİN GEREKİRSE DEĞİŞTİRİN.

* KONTRAKTÖR KONTAKLARINI KONTROL EDİN GEREKİRSE DEĞİŞTİRİN.

* TOZ FİLTRESİNİ DEĞİŞTİRİN.

* YANICI OLMAYAN TEMİZLEYİCİLER İLE RADYATÖR PETEKLERİNİ TEMİZLEYİN.

* SEPARATÖR FARKINI KONTROL EDİN, FİLTRE TIKALI İSE DEĞİŞTİRİN.

* EMİŞ FİLTRESİNİ VE HAVA FİLTRESİNİ TEMİZLEYİN GEREKİRSE DEĞİŞTİRİN.

* TÜM YAĞ DEVRESİ REKORLARINI KONTROL EDİN.

 

HER 2000 SAAT SONUNDA

* YAĞ VE YAĞ FİLTRESİNİ DEĞİŞTİRİN.

* TÜM YAĞ DEVRESİ REKORLARINI KONTROL EDİN.

* TÜM ELEKTRİK GÜÇ DEVRE BAĞLANTILARINI KONTROL EDİN.

* KAYIŞ GERGİNLİĞİNİ KONTROL EDİN, KAYIŞ ÇALIŞMA ESNASINDA ÇOK FAZLA TİTREŞİYORSA TEKRARDAN GERİLMELİDİR.

* TÜM ELEKTRİK GÜÇ DEVRE BAĞLANTILARINI KONTROL EDİN

 

HER 4000 SAAT SONUNDA 

* YAĞ TAPASI O-RİNGİNİ DEĞİŞTİRİN.

* SEPARATÖRÜ DEĞİŞTİRİN.

* TÜM CİVATA BAĞLANTILARINI KONTROL EDİN.

 

 

UYARI !

Kompresör uzun süre kullanılmadığı zamanlarda haftada bir saat çalıştırılmalıdır. Haftada bir çalışma durumu söz konusu değil ise kompresör koruyucu yağı doldurulmalıdır. Koruyucu yağ için firmamızla bağlantıya geçiniz.